Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
новини

Хоч Скандинавія не близько, вже й там танцюють українське Етно-диско!

Днями до Києва з Осло повернулась делегація Країни Мрій на чолі з Олегом Скрипкою, яка провела у столиці Норвегії перші скандинавські Етно-диско-вечорниці.

Українського свята такого масштабу стародавнє місто вікінгів досі не бачило. До помпезної будівлі розважального центру Soria Moria, де, власне, і проходило дійство, люд у вишиванках почав стікатися мало не за дві години до старту.

На 22-гу годину зала була заповнена вщерть. На вході гості частувались горілкою з перцем, варениками та українським салом, яке Олег Скрипка напередодні вибирав власноруч на київському Житньому ринку. Майже в повному складі зібралися українська та російська громади Осло, цілий автобус земляків прибув зі шведського Гетеборгу.

Розпочався вечір піснею “Чорна гора” Василя Гонтарського у виконанні українсько-латвійсько-норвезького гурту “Водограй”, і далі, після веселих забав, настала черга трьохгодинного українського Етно-диско-марафону, над яким чаклував знаний шаман DJ O’Skrypka. Не самі лише українці, але і статечні норвежці, і зазвичай стримані шведи, ба навіть обережні пакистанці, натягнувши щойно куплені вишиванки та геть забувши про останній трамвай, до третьої ночі шалено відривались під запальне “Ти ж мене підманула! Ти ж мене підвела!”.

А вже наступного дня київських гостей розважали вдячні ословитяни, підготувавши справжню культурну програму. Тут були і екскурсії містом, і лижна прогулянка, і мандрівка до печери тролів, і відвідини славетного “Inferno Metal Festival Norway”, і ще багато чого, за що велика подяка усій гостинній українській громаді та особисто Русланові Радченку та Наталці Равн-Крістенсен.

Джерело:

“Країна мрій”

До речі, вишиванки і крайки, що продавались на «Вечорницях» у Франції та Норвегії, надала «Країні мрій» провідна українська Інтернет-крамниця «Рідна мода». Досвід виявився вдалим – серед діаспорян, що відвідували «Вечорниці», зустрічаються такі, хто ще не має вишиванки. А купити її в країнах проживання – проблематично. Отже «Країна мрій» та «Рідна мода» і в подальшому будуть співпрацювати, щоб на «Вечорницях» в українських громадах по всьому світу була можливість придбати вишиванку і “вписатись у контекст”.Фоторепортаж з “Вечорниць серед фіордів” на сайті Української громади у Норвегії


В тему:

Українські вечорниці на Монмартрі

Український Свят-Вечір відвідав з гостиною італійський Тіроль

«Вечорниці» на Узвозі

Вишиванка: Мода по-українськи

Пригоди вишиванки

Українська громада в Норвегії


1 comment to Хоч Скандинавія не близько, вже й там танцюють українське Етно-диско!

  • Karsten

    молодець. Якби ще тут в данії він виступив, я б приїхів на таке дійство. Справжній українець