Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
символіка

Вишивка на людській долі, або ефект форми в дії

11092005schКостюм – це захист фізичного тіла у нашому світі. Грамотний костюм – це можливість правильно жити і взаємодіяти зі Стихіями, людьми.

11092006sch

Грамотний костюм сприяє еволюційному розвитку самої людини. Правильні матеріали для людини є ті, що дала природа:

льон – людське з’єднання всіх рівнів буття,

бавовна – встановлює спокій,

шерсть – захист .

І чоловічі і жіночі костюми починаються з виготовлення сорочки, – виконується по правилах з одностайної тканини льону. Зробивши крій, як в давнину, потрібно нанести певні орнаменти, вишити обережні символи, щоб було не тільки красиво, а і гармонійно з тим хто буде носити.

Ідея психофізичного впливу символів на організм людини відома давно. На це посилалися в давні часи різні народи, використовували в своїх потребах ті чи інші символи. З точки зору сучасної парапсихології, оптичне і тактильне сприймання орнаменту людиною обумовлюється створенням психікою певних сенсорних проекцій, «об’єктивно нематеріальної реальності», котрі в свою чергу діють на аналогічні сенсорні проекції і відчуття оточуючих.

Зображення бажаного стану або явища на предметі, що належить конкретній людині, здатне викликати аналогічний стан або результат у власника предмета. Тому, хто володіє тонкою чутливістю і хоча б раз одягав народний костюм, знайоме виникаюче при цьому відчуття тепла. Зазвичай, це відносять до психічної реакції сприйняття яскравих кольорів народного одягу. Але сучасні фізичні дослідження твердять: організму не однаково якого кольору ми носимо одяг. Кольорова гама костюму з домінуючим відтінком червоного кольору сприяє підвищенню тонусу і захисних сил організму.

11092007sch

В народному костюмі присутній вибір певної гами кольорів, що сприяє оптимальному функціонуванні організму людини в залежності від місцевості і статевовікового стану. Уважно розглядівши схему любої орнаментальної композиції виконану на кліточній сітці з дотриманням принципу рівно-великості узору і фону, можна помітити виникаюче при погляді на малюнок спотворення фонових лінійок сітки. Воно складає ілюзію об’єму, «викид»” (давлячу дію) в місцях пересічення ліній узору, «засмоктування» (відтягуюча дія) в ромбічних композиціях. Так проявляється оптична наявність механізму дії слабих полів напруги, або як тепер прийнято говорити енергоінформаційних полів, створених певною геометричною формою символу.

Нанесений на тканину, що прилягає до тіла, рівновеликий з фоном орнамент діє в свою чергу на підшкірні капіляри, стимулюючи тиск крові і обмінні процеси.

11092008sch

Можливо, що орнамент в стані змінювати електростатичну напругу на поверхні шкіри за рахунок створення фізичних полів складної конфігурації. В результаті психічний і фізичний стан людини буде змінюватися в залежності від конкретних властивостей конкретного символу. Вносить свою лепту і підсвідомість, що зберігає в родовій пам’яті основні міфологічні архетипи і їх символи.

З вище розказаного в коротко-стислій формі можна зрозуміти, що таке правильний орнамент і яку відповідальність несуть символи, котрі ми вибираємо, одягаючись у вишитий «обережний» одяг.

Джерело:
Таємна Січ «Кампот» (Кам’янець-Подільський)

В тему:

Добрий погляд привертає, від злого – оберігає…

Українські обереги: традиції і сучасність

Народжуйтесь у вишиванках !

Чоловіча вишиванка «Сварга»

1 comment to Вишивка на людській долі, або ефект форми в дії