Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
oбрядовість

На Закарпатті організували театралізовані «Вечорниці»

10110207schЗакарпаття здавна славиться своїми традиціями та обрядами. Вечорниці починалися після свята Покров Пресвятої Богородиці (14 жовтня), коли урожай на полях зібраний, роботи ставало менше і молодь могла забавлятися. На вечорницях дівчата пряли, вишивали, лущили кукурудзу, квасолю. Одночасно молоді люди знайомилися, пліткували, жартували, співали пісні.

Зараз діти мають свої “традиції”, “звичаї” і не завжди пов’язані з працею, повагою до батьків як це виховувалося колись змалку. І винних зараз не хочеться шукати, тому за мету було покладено виховний момент – показати дітям ті аспекти з історії Закарпаття, а саме Ужгородського району, які скріпляли родину. А з родини, як відомо, починається Батьківщина. Прозвучали різні легенди і розповіді. Одна з них відкривала завісу над таїнством вишитого рушника: які саме рушники використовували у побуті чи на весіллі. Або легенди “Про веселі і сумні пісні”, “Сьома дочка”, які учні АНВК м. Ужгорода слухали, затамувавши подих. А постаралися їх донести до слухачів працівники музею Тетяна Сологуб-Коцан та Неля Грицюк.

Театралізоване дійство проходило в експозиції музею, сільській хаті, яка додавала реальності події. “Газдиня”, “дівчата” та “хлопці”, а це аматори Ужгородського району (Віра Сентипал – викладач Середнянської ДШМ, Ольга Ніколенко – директор БК с. Худльово, дует “Мрії” у складі Лілі Ніколенко та Каміли Макухан, Юрій Савко – завклубом с. Лінці, Василь Чендей – зав. дитячим сектором РБК, Іванка Білак) відтворили з максимальною точністю вечорниці Ужгородського району: співали народні пісні “Червене яблучко”, “Заквітла черешня”, “Далась’ня, мамко”, “Зозуля” та інші під музичний супровід та акапельно, танцювали, жартували, залицялися один до одного.

Як і справжні, наші вечорниці закінчилися смакуванням різних страв.

© Леся Дубенко, директор Ужгородського районного будинку культури

Джерело:
«Закарпаття онлайн»

10110206sch


В тему:

На Закарпатті гуляли в ніч на Івана Купала

Скарби Тереблянської долини

Закарпатська вишивка

Comments are closed.