Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
анонси

«Сучасне бісероплетіння в Україні»

10091201schАнонс: 13 вересня 2010 р. Київ, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Лекція-презентація Марії Рипан (м. Торонто, Канада).

Марія Рипан – відома мисткиня із бісероплетіння. Народжена в США, вона проживає в Канаді. Має власну галерею і видавництво. Автор навчальних програм і брендових продуктів (набори, взірці, методичні посібники, альбоми) з бісероплетіння.

Цей міжнародний культурно-мистецький просвітницький проект був започаткований 2004 у Гільдії Бісероплетіння з Великих Озер (GLBG), штат Мічіган, США. Відтоді мав місце у багатьох професійних спілках, музеях і культурних центрах Канади та США.

Пані Марія багато подорожувала Україною, відвідуючи і спілкуючись з майстрами бісероплетіння. Дослідниця також вивчала збірки українських музеїв народного мистецтва, фіксувала художні й технологічні особливості бісероплетіння ХІХ-ХХ століть. Вона зібрала фотоколекції писанок, оздоблених різною технікою виконання із застосованням традиційних мотивів бісероплетіння. У її колекції також є вишивані бісером сорочки, горбатки, кептарі 1950-х років, оновлені мотиви давньої народної творчості українців.

Про презентацію:

Під час свого виступу Марії Рипан висвітлює багату спадщину бісероплетіння з України. В далекому минулому бісероплетіння як окремого виду народної культури не існувало – українці поєднували традиційні зразки вишивання нитками та нанизування на нитки бісеру. Цей спосіб оздоблення (гердани, силянки, ланки) використовувався на комірцях, головних уборах і чоловічих капелюхах, а також по краях елементів одягу. Цю народну традицію можна легко й успішно використовувати в дизайні сучасного одягу.

Окрім історичного аспекту, мисткиня також виявляє особливості розвитку бісероплетіння у незалежній Україні.

Вхід вільний!

13 вересня 2010 року о 17:00

Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Телефони для довідок: (044) 362-44-62, тел./факс: 288-52-10, 288-92-68.
www.honchar.org.ua e-mail: honchar_museum@ukr.net

10091202sch

Comments are closed.