Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
анонси

“Поліське ткацтво”

10042301schАнонс: 27 квітня 2010 р. Київ, «Музей Івана Гончара». Запрошуємо на відкриття історико-етнографічної виставки, приуроченої до 24-х роковин Чорнобильської катастрофи “Поліське ткацтво”.

Минає 24 роки з моменту найбільшої техногенної катастрофи сучасності. Поступово спадає радіаційний фон в уражених зонах, відновлюються природні екосистеми. З часом будуть реалізовані програми соціально-економічної реабілітації забруднених територій. Але ніщо не зможе повернути сотень тисяч передчасно згаслих життів, понівечених людських доль. І тим очевиднішою постає нині незворотність втрат у сфері духовних надбань постраждалих мешканців Українського Полісся.

10042302schВпродовж 17 років порятунком культурних надбань у зоні катастрофи займалася Історико-культурологічна експедиція Мінчорнобиля – МНС України, яка з 2007 р. реорганізована в Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

Представлені на виставці в Музеї Івана Гончара етнографічні експонати – це лише невелика частка врятованих у зоні Чорнобильської катастрофи культурних цінностей. Тут експонуються ткані вироби з Київського, Житомирського та Рівненського Полісся. Зокрема: традиційні інтер’єрні рушники, якими завішували ікони: т. зв. «красні рушники» з Чорнобильського та Поліського районів (орнаментовані чергуванням червоних, білих і чорних смуг), житомирські «завески» з килимовими орнаментальними мотивами – «у козаки», «у кривулі», рівненські рушники-«намітки», різних видів «килими», зразки орнаментально тканих настольників і ряден, комплекси традиційного народного вбрання з Іванківського, Овруцького, Олевського, Сарненського, Камінь-Каширського районів, у яких присутні компоненти з тканим декором (килимові запаски, вовняні літники, плахта, сорочки з витканими на рукавах орнаментами, намітки з витканим «чолом»). Цікавим явищем є комплекс жіночого одягу з Дубровицького району Рівненської області, виготовлений з так званого «серпанку» – дуже тонкої, з розрідженою структурою лляної тканини, яка вироблялась переважно до Другої світової війни з льону-лущика.

На виставці глядачі також зможуть побачити зразки традиційних знарядь виробництва волокна, прядіння та ткацтва: терниця, «тріпачки» для льону, гребені і гребінки, веретена, самопрядки, сукала й витушки, три різновиди ткацьких станів: «кросна» (с. Літвиця Дубровицького району), «пів-верстат» або «став» (с. Великі Кліщі Народицького району), «верстат» (с. Степки Овруцького району).

Мисткині-ткалі ознайомлять з безпосереднім процесом ткання на ткацькому верстаті.

Виставка діятиме з 27 квітня до 16 травня 2010 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Вхід до Музею: для дорослих – 15 грн., для дітей, студентів та пенсіонерів – 3 грн.
Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи (Січневого повстання), 29.
Їхати: ст.м. «Арсенальна», авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською Лаврою.
Телефони для довідок: (044) 362-44-62, 280-52-10, т/ф 288-92-68.


В тему:

Від рослини до тканини: складна історія простого полотна

Навколо криза, а в Круповому пахне лляним полотном і бринить колискова

«Благовісна» – вишукана сорочка з рельєфним орнаментом

Лляна сорочка “Микола Джеря”

Вишукані жіночі блузи

Вишукана ткана блуза “Ромашка”

1 comment to “Поліське ткацтво”

  • Прочитал эту статью, и очень захотелось попасть на эту выставку! Схожу обязательно, тем более по студенческому всего 3 гривны! Эта сумма конечно несоизмерима с наслаждением, которое можно получить от такого мероприятия!