Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
новини

Рок-музика у святому місці

09072701schКілька тисяч молодих людей із Західної та Центральної України з’їхалися 24-26 липня у селище Підкамінь, що на Львівщині, на традиційним етно-рок-фест.

- Це прекрасний фестиваль і він дарує чудовий настрій, – каже, перекрикуючи натовп, який вітає вихід на сцену чергових виконавців, лідер вінницького гурту „Очеретяний Кіт” Роман Кріль. – Він подоводиться у святому місці і я думаю, що це дуже відчутно впливає на його атмосферу. Якісь такі позитивні флюїди так і носять тут у повітрі.

Спускатися з Каменію страшніше, ніж підніматися, - каже киянин Сергій Солодько (17)


Місце де розташоване селище Підкамінь, що на Львівщині дійсно непересічне. Там знаходиться відомий католицький монастир, який носить довге ім’я Походження Дерева Хреста Господнього . А зовсім неподалік від нього, на пагорбі, один серед цілого поля стоїть величезний камінь – висотою із трьох-чотирьох поверховий будинок.

Спеціально для тих, хто не проти покупатися у грязюці організатори влаштували штучне болото. Місцеві жительки Юля і Марічка вирішили не обходити це „басейн” стороною


На його вершині палахкотить синьо-жовтий стяг.

- За легендою цей камінь вночі ніс чорт, щоб скинути його на монастир, – розповідає місцевий житель Сашко. – Але він щось трохи забарився у дорозі. І коли уже підходив до монастиря у селі заспівали півні. І чорт випустив камінь із рук.

Дрескод фестивалю – вишиванка. Для хто її на собі має вхід на „Підкамінь” безкоштовний

Цю легенду місцеві розповідали усім приїжджим на фестиваль. А ті в свою чергу обов’язково мали спробувати видертися на вершину загадкової скелі. Хто цього не зробив, вважай, і не був у Підкамені.

- Страшнувато, якщо чесно. – зізнається 17-річний киянин Сергій Солодько, який щойно піднявся на Камінь.  -  Залізти сюди я заліз, а от злазити як буду, ще не знаю.

Для лідера гурту „Очеретяний кіт” Романа Кріля „Підкамінь” – уже четвертий фестиваль у цьому році


Для підйому на скелю слугують неглибокі рукотворні западини – лізти доводиться практично по відвісній стіні. А видершись на вершину, можна побачити ще одну цікаву деталь – прямо у камені видовбане акуратне прямокутне заглиблення. Схоже колись ця висока „споруда” слугувала цілям оборони.

- Це зробили січові стрільці, – впевнено каже знавець місцевих легенд Сашко. – Там сиділи їх снайпери.  Вони ж тут і поховані – прямо під скелею.

Фестиваль – це в першу чергу спілкування. Лідер гурту „Тінь Сонця ” Сергій Василюк разом з місцевими жителями слухає гру Сашка Лірника


Дійсно під скелею знаходиться велика кількість кам’яних могил. Проте вони здаються набагато древнішими за одне століття.

Дід Іван (85) так щиро витанцьовував разом з молодицями під музику „Очеретяного кота”, що став загальновизнаним героєм фестивалю

Сцена на якій відбувалися усі основні події рок-свята від Каменю та монастиря знаходиться неподалік. У рамках „Підкаменю-2009” на ній виступали такі відомі виконавці як „Тінь Сонця”, „Кому вниз”, „Mad Heads XL”, вінницькі „Тік” та вищезгаданий „Очеретяний Кіт”.

На гостей Пікаменю чекали усі зручності. Вони мали можливість не лише швидко набрати чистої води, а й прийняти душ


До речі для „котів” це уже четвертий фестиваль, на якому вони „відлабали” цього літа. Перед ним були „Трипільське коло”, один із рок-фестів у Польщі та наше рідне „АртПоле”.

А через тиждень, першого серпня „котів” чекає інша фестивальна рок-сцена – у селищі Славське, що знаходиться на тій ж таки Львівщині.

На території фестивалю було організовано декілька спортивних майданчиків. Там можна було пограти футбол чи волейбол


- Запрошую усіх охочих на цей фестиваль, – каже Роман Кріль. -  Цього року там запланована дуже потужна програма.

До речі із „Славське Rock”   по термінам повністю співпав і один з фестивальних гігантів  України  – „Свірж”, що триватиме з 31 липня по 2 серпня у селі Свірж Львівської області.

Серед виконавців, які на нього запрошені Ніно Катамадзе, Здоб ши Здуб, Пікардійська Терція, Cankisou, Воплі Відоплясова та багато інших.

Євгеній ФРОЛОВ

Джерело:
“20 хвилин”

Сьогодні на багатьох фестивалях в Україні модно приходити у вишиванках. А на деяких фестивалях, як вищезгаданий «Підкамінь», для вдягнутих у вишиванки відвідувачів ще й встановлюють пільги. А у вас є вишиванка? Ще ні? Тоді треба поспішити, придбати її до початку наступного фестивалю. Заходьте до «Рідної моди»® і обирайте ту, що вам до вподоби.

Comments are closed.